Limitka - Káva Kolumbie Giraldo 300 g

Neohodnoceno
Novinka
Limitka - Káva Kolumbie Giraldo 300 g
Zelené jablko, švestka, ořechy
349 Kč / ks 303 Kč bez DPH
Můžeme doručit do:
22.9.2021
Skladem u dodavatele

Šťavnatá plná chuť
v limitované edici

  • Zelené jablko
  • Švestka
  • Ořechy

Giraldo je známé
svou kvalitou kávy

Tato káva pochází z oblasti ležící vysoko v horách západní Antioquie a asi 3 hodiny od Medellinu. Družstvo podporuje své členy, kteří převážně pracují a žijí na malých 1ha farmách pěstujících odrůdy castillo, colombia a caturra. Družstvo bylo založeno v květnu 1987, kdy se producenti spojili, protože nebyli spokojeni s možnostmi prodeje a marketingu své kávy. V současné době má družstvo 3 414 aktivních spolupracovníků a působí ve 13 obcích a 5 městečkách na západě Antioquie.

Giraldo je známé svou kvalitou kávy a producenti z této oblasti se stabilně umísťují na předních místech soutěží. Proto družstvo začalo oddělovat kávy od pěstitelů z této oblasti. Sklizeň zde probíhá od listopadu do ledna.

Během sklizně farmáři pečlivě vybírají zralé kávové třešně. Poté třešně namáčejí, aby odstranili přezrálé nebo nedozrálé třešně. Káva se poté promyje a fermentuje 18-24 hodin v kachlových nádržích, následně se suší ve stanech nebo v malých mechanických sušárnách v závislosti na klimatických podmínkách.

Kód Kód: CODE-921549
Kategorie: Káva na espresso

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: